פורסם על ידי: mashkalta | 26/01/2011

הרכבי הלוואה/משכנתא

מסלולי הריבית וההצמדות המוצעות ע"י הבנק למשכנתאות.

לבנק למשכנתאות יש מגוון מוצרי הלוואה, והוא מציע אותם ללקוח עפ"י שיקוליו, בדר"כ ירכיב הבנק את ההלוואה מיותר ממוצר אחד, כך שלפעמים ההלוואה מורכבת משנים או שלושה 'מסלולים' ולפעמים אף יותר.

לבנק סל מוצרים נרחב, לא כולם מתאימים ומוצעים ללקוח פרטי, להלן נפרט את המונחים הקשורים לשלושת המסלולים המוכרים והנמכרים ביותר.

א.      צמוד מדד – קרן ההלוואה צמודה למדד המחירים לצרכן, המדד מתפרסם בכל חודש מחדש, באם עולה המדד באחוז גם יתרן קרן ההלוואה עולה באחוז.

הריבית במסלול זה ניתנת באופן קבוע, או קבוע לאורך כל זמן ההלוואה ואז הריבית יקרה יותר, או שהריבית משתנה מידי שנה שנתיים וחצי או חמש ואז הריבית העכשווית זולה יותר.

בראיה היסטורית, לאורך מעל 60 שנות קיומה של הכלכלה הישראלית למעט שנתיים המדד      תמיד עלה, עפ"י דרישות הכלכלה המדד אמור לעלות בכל שנה בין אחוז לשלושה אחוזים. ברוב השנים המדד עלה יותר מכך.

ב.      פריים – ריבית הפריים גבוהה מריבית בנק ישראל באחוז וחצי. ריבית בנק ישראל מתעדכנת מידי חודש, לפני מספר חודשים הוריד נגיד בנק ישראל את הריבית ל 0.5 אחוז, ריבית הפריים עמדה בעקבות כך על 2%  לפני חודש העלה הנגיד את הריבית ברבע אחוז.

הריבית במסלול זה (בהלוואות לרכישת דירה) ניתנת במרווח של מינוס מריבית הפריים.

 ג.       דולרקרן הלוואה צמודה לדולר, והיא עולה ויורדת לפי שער הדולר. הריבית במסלול זה נקבעת עם מרווח מריבית הלייבור, שהיא הריבית הממוצעת על הדולר באירופה. בשל הורדת הריבית באגרסיבית בארה"ב, עד לכדי 0% הריביות על הדולר מאד נמוכות, הריבית ניתנת במרווח + של קרוב ל-2%       

  

משקלתא – ייעוץ משכנתאות בע"מ

טל. 1599-500-220, פקס. 02-5004527

info@mashkalta.com

www.mashkalta.com

 

 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

קטגוריות

%d בלוגרים אהבו את זה: