פורסם על ידי: mashkalta | 02/02/2011

משכנתא לקבוצת הרכישה החרדית הראשונה

הודעת בנק מזרחי טפחות על העמדת משכנתאות בהיקף של 65 מליון ₪ לחברי קבוצת הרכישה שע"י אגודת "גבעת ירושלים" היא רגע מכונן במה שנראה האור בקצה המנהרה החשוכה של מצוקת הדיור החרדי.

האישור המיוחל ניתן לאחר חודשים ארוכים של מו"מ בין הנהלת האגודה וחברת "יסודות צור", למול הנהלת מזרחי – טפחות, כאשר במקביל הפקידה האגודה בידי חברת "משקלתא" את ניהול הליך המשכנתא והמצאת אישור הלוואה לכלל חברי הקבוצה.

150 הדירות שאושרו הם החלק האמצעי מבין קרוב לאלף יח"ד שנבנים ברמת בית שמש ב' ע"י אגודת "גבעת ירושלים", החלק הראשון של מאות יח"ד העומדים בשלבי סיום הבניה וחודשים מועטים לקראת האכלוס אשר נבנו שלא דרך קבוצת רכישה ובליווי הבנק הבינלאומי, החלק האמצעי אושר עתה, כשעדיין בהליך של מו"מ לאישור מימון לכ-300 יח"ד נוספים שכבר נמכרו.

חשוב לציין כי הקבוצה הזו אינה קשורה למכרזים שבוצעו בתחילת השנה הנוכחית, אלא עסקה שבוצעה קודם לכן, כך שגם עבודות הפיתוח כבר מאחוריהם ומיד לאחר ביצוע והעברת המשכנתאות לחשבון הקבוצה, יתחילו מיידית בזירוז עבודות הבנייה באתר.

אנו נפגשנו עם מאות הרוכשים ובמקביל למו"מ שהתנהל מול האגודה והבנק, עמלנו להשיג לחברי הקבוצה את האישור להלוואה, בקבוצת רכישה תלויים כולם אחד בשני בדרך למימון הפרויקט, שכן באם לקוח לא מאושר לקבל הלוואה הוא עלול לתקוע מקלות בגלגלי פרויקט אדירים זה, אנו דאגנו להסדרת אישורים מהירים לכל המעוניין להצטרף לקבוצה, ובכך למנוע מקרים של חברים בקבוצה שלא יקבלו אישור להלוואה ויתקעו את הפרויקט, בסייעתא דשמיא כל 150 החברים אושרו לקבלת הלוואה".

אישור זה הינו אירוע מכונן, שכן הצלחת דבר זה מהווה את אבן היסוד ואת ההוכחה לשאר הפרויקטים התלויים ועומדים, שבחודשים האחרונים כבר נשמעו ספקות רבות לגבי הצלחתם.   

הצלחה זו וודאי נובעת גם מזהות העומדים בראש הקבוצה, בהם רבנים ואישי ציבור מוכרים הפועלים שלא ע"מ לקבל פרס, ובהם: הרב אברהם סלונים – מנהל גמ"ח ומאנשי החסד הבולטים והידועים ביותר בירושלים; הרב גבריאל פפנהיים – מנכ"ל הכשר הבד"צ של העדה החרדית; הרב אברהם ברגמן – ראש ישיבת "עטרת צבי" בירושלים; הרב שלום שישא – מנכ"ל מוסדות דושינסקי. העומדים בראש אגודת "גבעת ירושלים", ואשר שמו לנגד עיניהם את מטרת העל להביא להקלה במצוקת הדיור למאות מבני הציבור החרדי.

 

משקלתא – ייעוץ משכנתאות בע"מ

טל. 1599-500-220, פקס. 02-5004527

info@mashkalta.com

www.mashkalta.com

 

 

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

קטגוריות

%d בלוגרים אהבו את זה: