פורסם על ידי: mashkalta | 03/03/2011

תהליך משכנתא שמסתבך

התחלנו בהליך נטילת משכנתא בבנק וההליך מתעכב ומסתבך, הגענו למצב של פיגורים בתשלומים ולקחנו הלוואה מאדם פרטי כדי לתת תשלום, עכשיו הכסף של המשכנתא לא יכול להכנס למוכר,  האם זה יהיה הלוואה לדיור????.

עונה יצחק  שטראוס מיועצי המשכנתאות של משקלתא:

מתוכן השאלה אני מבין שהשאלה נוגעת בעיקר לריביות. כלומר, אם ההלוואה תהיה הלוואת "כל מטרה", הריביות תהיינה גבוהות מהלוואת "דיור".

בחלק מהבנקים ישנה הטרוגניות בתוך קטגוריית "כל מטרה". הריבית שניתנת עבור הלוואה לרכישת נכס בחו"ל תהיה גבוהה בהרבה, מריבית שתינתן עבור שיפוצים פנימיים או רכישת רהיטים, למרות שגם זו נחשבת הלוואה "לכל מטרה". בבנקים אלו הגדרת ההלוואה תהיה "כל מטרה", אמנם הריביות לא תהיינה כה גבוהות – אולי מעט גבוה מ- "הלוואות דיור". לדוגמה: אם בהלוואת דיור הלקוח היה מקבל ריבית של 2.8%, הרי שבהלוואה הזו הוא יקבל 3.1%.

כל זה בבנקים הללו. בחלק ניכר מהבנקים, השאלה ממש משמעותית, הכוונה לבנקים שהפער בין ריביות דיור לבין ריביות כל מטרה נע בסביבות ה- 3.5%. בדוגמה שהבאתי לעיל הלקוח יקבל במקרה הטוב ריבית של 6.5%. לפי הכלל היבש בבנקים אלו, כל עוד הכסף נכנס לחשבון בנק של מוכר, ההלוואה היא הלוואת דיור. אם הכסף ייכנס לחשבון בנק של הרוכש, ההלוואה תהיה לכל מטרה, ובהתאם לכך גם הריביות. כמובן שזה הוא נוהל יבש של הבנק. יש לזכור כי בבנק יושבים אנשים שכליים שניתן לדבר עמם ולהסביר להם את שאירע, בחלק ניכר מהמקרים הבנק יקבל את הטיעון ויאות להכניס חלק מכספי הלוואת המשכנתא לחשבון הרוכש. במקרה דנן צריך הרבה סייעתא דשמיא שמנהל הבנק יאמין ויקבל את הטיעון. 2 טיפים: 1. מומלץ להביא אישור מעוה"ד שאכן כך אירע, ובנוסף לכך: אישור מהמוכרים שמסכימים שחלק מכספי ההלוואה ייכנס לחשבון הרוכש – על הטופס הזה יש לחתום בפני עו"ד. 2. במקרה כזה מומלץ לשבת עם הפקידה ועם מנהל הבנק ולהסביר להם שהגיע עת הפירעון, וכמובן שאינכם רוצים לפגר בתשלום המשכנתא, לכן אתם עומדים לקחת הלוואה פרטית כדי לעמוד בתשלומים. הסיכויים שתקבלו אישור ממנהל הבנק על מהלך כזה ולבסוף לקבל את הריביות המיוחלות, גבוהות מאוד.

 

 

משקלתא – ייעוץ משכנתאות בע"מ
טל. 1599-500-220, פקס. 02-5004527
info@mashkalta.com
www.mashkalta.com

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s

קטגוריות

%d בלוגרים אהבו את זה: